foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

 

Otwarcie basenu

21 maja 2011 r.


Oddanie basenu poświęcenie i uroczyste otwarcie


Otwarcie basenu rehabilitacyjnego w Woli Rzędzińskiej - program artystyczny


Występ Moniki Płanety


Obiekt budowany był przez blisko trzy lata i kosztował prawie 5 milionów złotych. Jak większość gminnych inwestycji basen współfinansowany był ze środków zewnętrznych – blisko 650 tysięcy złotych wyasygnował na ten cel Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaangażowanie PRFRON jest jak najbardziej uzasadnione, bowiem obiekt przede wszystkim ma służyć rehabilitacji – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

- Kiedy przystępowaliśmy do budowy basenu, pojawiały się głosy, żeby wybudować basen wyczynowy. Nie zdecydowaliśmy się na to z kilku powodów – mówi wójt Grzegorz Kozioł. - Przede wszystkim basen wyczynowy kosztowałby nie pięć, ale dwadzieścia milionów złotych, nie mówiąc już o kosztach jego utrzymania. A my za takie pieniądze jesteśmy w stanie wybudować cztery duże obiekty sportowe. Ponadto uznaliśmy, że nie ma sensu budować obiektu, który jest dostępny w mieście – w odległości kilku kilometrów. A nam przede wszystkim chodziło o naukę pływania dla dzieci i młodzieży oraz rehabilitację – zarówno dzieci, jak i dorosłych. A do realizacji takich celów nasz basen jest w sam raz – konkluduje włodarz Gminy Tarnów.

Niecka basenu główna ma wymiary 10 na 16,6 metra i została wykonana ze blachy kwasoodpornej według najnowszych technologii. Powierzchnia lustra wody wynosi 166,7 m2. Na ścianie przy basenie umieszczone zostały urządzenia rehabilitacyjne: dwie wylewki do masażu kręgosłupa, trzy dysze do wzmacniania mięśni i ławka powietrzna. W osobnym pomieszczeniu zlokalizowana została jest sauna, a cały obiekt dwupiętrowy w pełni przystosowany został dla potrzeb osób osób niepełnosprawnych. Basen jest budynkiem wolnostojącym, z odrębnym wejściem, ale można dostać się do niego bezpośrednio ze szkoły połączeniem przez salę gimnastyczną. - Dzięki temu dzieci i młodzież udające się na lekcje wychowania fizycznego na basenie nie muszą wychodzić na zewnątrz – podkreśla administrujący basenem Józef Lazarowicz, dyrektor wolańskiego gimnazjum.

Obiekt tak naprawdę służy mieszkańcom już od 28 lutego, a z jego uroczystym otwarciem celowo poczekano do obchodów stulecia szkolnictwa w tej części Woli Rzędzińskiej. - Chcemy uroczystym otwarciem basenu zainaugurować cały cykl imprez związanych z wiekiem edukacji na „Podlesiu” - zaznacza dyrektor Józef Lazarowicz.

Już po pierwszych miesiącach nieoficjalnego jeszcze funkcjonowania widać, że była to inwestycja trafiona i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak podkreśla dyrektor Józef Lazarowicz, zwiększenie zakresu usług rehabilitacyjnych jest tylko kwestią czasu. - Już od nowego roku szkolnego z basenu korzystać będą dzieci i młodzież z całej gminy, dopóki nie wybudujemy dwóch pozostałych planowanych basenów – dodaje wójt Grzegorz Kozioł. A to, zdaniem gminnego włodarza, jest również wyłącznie kwestią czasu. Wykonane już zostały projekty basenów w Zbylitowskiej Górze i Tarnowcu.- Czekamy na kolejne programy z UE, abyśmy mogli sięgnąć po środki na ich budowę –podkreśla Wójt Gminy Tarnów.

 

żródło: http://www.tarnowianin.com/n/wiadomosci/866/wola_rzedzinska_w_sobote_otwarcie_basenu_

PONIŻEJ LOSOWE NEWS'Y Z RÓŻNYCH KATEGORII

  

PODRĘCZNIKI 2017/2018

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003129445
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
98
514
2057
4520
13038
9699
3129445

Prognoza na dzisiaj
552


Twój IP:54.81.150.27

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ