foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
2019/2020

Andrzejki integracyjne 2019

 

Już po raz 19-sty w naszej szkole odbyła się integracyjna zabawa andrzejkowa. Gościliśmy w szkole dzieci i młodzież: z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy firmie „Tarel”, ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”, z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych „Dwór” w Zbylitowskiej Górze oraz w Dwudniakach.

Nasza cykliczna impreza ma z jednej strony uczyć szkolną społeczność tolerancji i wrażliwości na losy innych, a z drugiej pokazać dzieciom niepełnosprawnym, że nie są sami, że mogą liczyć nie tylko na rodzinę, ale także i na dzieci młodzież, że bez przeszkód, bez żadnych barier mogą bawić się z pozostałymi dziećmi.

W tym roku z naszego zaproszenia skorzystało 100 osób niepełnosprawnych. Wydarzenie rozpoczęło się od części oficjalnej i powitania gości, którego dokonał Dyrektor szkoły – Pan Mariusz Widawski. Następnie głos zabrali : Zastępca Wójta Gminy Tarnów –Pan Sławomir Wojtasik oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie –Pani Beata Witkowska. Ponadto spotkanie integracyjne swoją obecnością zaszczycili : Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Wiesława Mitera, Sołtys Sołectwa Wola Rzędzińska 2 – Pan Tadeusz Stach Pan Tomasz Tarczoń oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Aneta Bober. Dla naszych sponsorów i gości czekała niespodzianka. Uczennica klasy 2 – Emilka Masło, pod opieką wychowawczyni P. Marty Ziai, wykonała dwie piosenki z repertuaru Tadeusza Wożniaka, dedykowane właśnie dla nich.

Jak co roku na naszych gości czekało mnóstwo atrakcji i bogaty program imprezy. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczestnicy andrzejek mogli skorzystać z kącika wróżb przygotowanego przez uczennice klasy 7, z malowania twarzy; wziąć udział w licznych konkursach i zabawach, z których każdy uczestnik wyszedł z drobnym upominkiem i nagrodą.

Największą atrakcją zabawy było spotkanie ze św. Mikołajem. Jest to najbardziej ulubiony i oczekiwany przez dzieci i młodzież punkt programu. Z niecierpliwością czekają oni na wręczenie paczek mikołajkowych.

Do tańca i wspólnej zabawy przygrywał DJ –P. Krzysztof Mazur z Jasła. Utracone kalorie nasi goście mogli uzupełnić przy suto zastawionych stołach. Było danie gorące, ciasta, ciasteczka, owoce i napoje.

Przygotowania spotkania zaczęły się już od połowy października, gdyż jest to bardzo duże przedsięwzięcie, wymagające podjęcia całego szeregu działań. Pozyskiwanie sponsorów, przygotowanie poczęstunku, paczek mikołajkowych oraz sali „balowej” wymaga dużego nakładu pracy oraz jest czasochłonne.

W przygotowanie tegorocznej imprezy włączyli się pracownicy naszej szkoły: Panie: Bożena Wach, Halina Jarowska, Anna Kosman-Sztorc, Joanna Zaucha, Anna Wajda, Agnieszka Grzegórzek-Zając, Elżbieta Kałucka, Irena Janas, Renata Maziarka, Anna Olszówka, Lucyna Sitko, Dorota Wielgus, Jadwiga Kantor oraz Panowie: Piotr Styczyński, Mariusz Więckowski, a także rodzice naszych uczniów, którzy przygotowali słodki poczęstunek oraz uczniowie szkoły zrzeszeni w szkolnym wolontariacie.

Na prośbę koordynatora wydarzenia obsługą naszych gości zajęły się nasze absolwentki, które podczas nauki w gimnazjum działały w wolontariacie i uczestniczyły co roku w spotkaniu z niepełnosprawnymi.

Jak co roku nasze „andrzejki” mogły się odbyć dzięki licznym sponsorom, ludziom dobrego serca. Niektórzy wspomagają nasze działania od kilkunastu lat. W tym roku naszymi sponsorami byli : Wójt Gminy Tarnów – Pan Grzegorz Kozioł, Dyrektor GOPS-u w Gminie Tarnów – Pani Beata Witkowska, Pan Tadeusz Wrześniak – Huta Szkła Gospodarczego, Pan Ryszard Krasucki – firma „Pektar”, Państwo Sabina i Grzegorz Bania – firma „Grekpol”, Państwo Anna i Rafał Ziębowie, Pan Tomasz Boruch – firma „BTinstal”, Pan Ireneusz Pająk – firma transportowo-usługowa, Pan Marek Rzepka – „Polmark”, Pan Mirosław Kopeć – firma „Wamex”, Pan Rafał Konaszewski –„Rkdent”, Państwo Małgorzata i Dominik Pająkowie – firma „M.P”, Pan Mateusz Kmieć – firma „Martex”, ks. Proboszcz Stanisław Szufnara, Delikatesy „Centrum”, Pan Zbigniew Papiernik – firma „Papitar”, Pan Tomasz Tarczoń, firma WŁO-JAN, Pan Ryszard Bochenek – firma „ERBO”, Państwo Maria i Krzysztof Kowalscy – Zakład Przetwórstwa Mięsnego, Pani Ewa Karczmarczyk – sklep ABC, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Wszystkim naszym sponsorom serdecznie dziękujemy. Opiekunowie i rodzice niepełnosprawnych osób nie szczędzili słów podziękowania. Wielokrotnie słyszeliśmy, że bardzo lubią do nas przyjeżdżać, gdyż jest wspaniała atmosfera, przednia zabawa. Za szybko mija te kilka godzin wspólnej zabawy. Trudno się rozstać po tak miłej imprezie, dlatego jesteśmy już umówieni na następną za rok.

Koordynator spotkania:

mgr Bożena Wach-pedagog szkolny

  

AKTUALNOŚCI

Od tablicy do reklamy
18 Lut 2020 20:15
Od tablicy do reklamy
Czytaj więcej >>>
Mnemotechniki w praktyce – warsztaty edukacyjne
18 Lut 2020 20:10
Mnemotechniki w praktyce – warsztaty edukacyjne
Czytaj więcej >>>
Warsztaty filmowe „Na morzu z kapitanem Palemonem…...
18 Lut 2020 20:04
Warsztaty filmowe „Na morzu z kapitanem Palemonem…”
Czytaj więcej >>>
Koncert kolęd
27 Sty 2020 08:38
Koncert kolęd
Czytaj więcej >>>
Dzień Babci i Dziadka
27 Sty 2020 08:20
Dzień Babci i Dziadka
Czytaj więcej >>>
Lekcja wychowania fizycznego na lodowisku
25 Sty 2020 11:20
Lekcja wychowania fizycznego na lodowisku
Czytaj więcej >>>
Konkurs recytatorski
23 Sty 2020 21:04
Czytaj więcej >>>
Sukcesy solistki Emilii Masło – uczennicy klasy 2...
22 Sty 2020 17:29
Sukcesy solistki Emilii Masło – uczennicy klasy 2
Czytaj więcej >>>
Zabawa karnawałowa klas 1-3
22 Sty 2020 17:15
Zabawa karnawałowa klas 1-3
Czytaj więcej >>>
Dzień seniora w naszej szkole
14 Sty 2020 11:20
Dzień seniora w naszej szkole
Czytaj więcej >>>
Zaproszenie na szkolny konkurs kolęd i pastorałek...
07 Sty 2020 19:41
Zaproszenie na szkolny konkurs kolęd i pastorałek
Czytaj więcej >>>
Wycieczka klas trzecich do Bochni
07 Sty 2020 19:25
Wycieczka klas trzecich do Bochni
Czytaj więcej >>>
Od stycznia darmowe autobusy dla uczniów szkół pod...
03 Sty 2020 08:03
Od stycznia darmowe autobusy dla uczniów szkół podstawowych z gminy Tarnów
Czytaj więcej >>>
Wigilia w naszej szkole
20 Gru 2019 20:21
Wigilia w naszej szkole
Czytaj więcej >>>
Z życzeniami świątecznymi w Rodzinnym Domu Opie...
19 Gru 2019 09:23
Z życzeniami  świątecznymi  w Rodzinnym Domu  Opieki  PAW w Starych Żukowicach
Czytaj więcej >>>
I nie mów do mnie misiu ...
18 Gru 2019 12:37
I nie mów do mnie misiu ...
Czytaj więcej >>>
Wycieczka uczniów klasy VIII do Zakładu Karnego
16 Gru 2019 20:55
Wycieczka uczniów klasy VIII do Zakładu Karnego
Czytaj więcej >>>
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Mon...
11 Gru 2019 21:24
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki
Czytaj więcej >>>

LICZNIK ODSŁON

003495621
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
225
347
2998
2998
10937
19307
3495621

Prognoza na dzisiaj
408


Twój IP:35.173.57.84
  1. NASZA LOKALIZACJA
  2. WAŻNE LINKI
  3. FLUORYZACJA
  4. KONTAKT

NASZA LOKALIZACJA

 

WAŻNE LINKI


   MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej 

   KURATORIUM - Kuratorium Oświaty

   PPPP - Powiatowa Przychodnia Psychologiczno - Pedagogiczna

   OKE - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

   UG - Urząd Gminy Tarnów

Informujemy, że zabiegi fluoryzacyjne będą się odbywały w szkole w następujących terminach:
 
1)      9 października 2019 r.
2)      20 listopada 2019 r.
3)      8 stycznia 2020 r.
4)      19 lutego 2020 r.
5)      25 marca 2020 r.
6)      6 maja 2020 r.
 
Informacja ta dotyczy tylko klas I-VI
 
Mariusz Widawski
 
 
 

KONTAKT


Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej

33-150 Wola Rzędzińska 253a

gmina: Tarnów

powiat: tarnowski

woj.: małopolskie

tel.: dyrektor/sekretariat: +48 14 679 21 24 

email.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 9930650990, REGON: 001202450

 

next
prev